Ligowy klasyk bez happy end'u

• autor: theredsbydgoszcz, 2014-10-07 15:48

The Reds - Wisła Kraków 8:9 (3:5)

Skład: A. Sosik - C. Szczerbiński, P. Piórkowski, W. Kowalski, K. Mieczykowski, A. Zdrojewski - Ł. Forbot, K. Bereznowski - M. Leśniewski, M. Holka.

Kartki: K. Bereznowski - żk.

Gole dla The Reds: M. Leśniewski 5, K. Bereznowski 2, M. Holka 1.

Asysty dla The Reds: K. Bereznowski 3, K. Mieczykowski 1, A. Zdrojewski 1, M. Leśniewski 1.

Opis: Mecz pomiędzy dwoma zespołami grającymi od wielu na różnych szczeblach BLPN (wcześniej BLSP) można z pewnością uznać za klasyk, przynajmniej na szczeblu 1 ligi. Zaczęło się od kilku niewykorzystanych akcji The Reds, co skrzętnie wykorzystała Wisła. Prowadzący zespół zaczął grać składnie i efektywnie. Czerwoni z kolei starali się trzymać bramkowy dystans i po pierwszej połowie Wiślacy prowadzili 2 bramkami. Po zmianie stron czerwoni wzięli się do odrabiania strat i wyszli nawet na 2 bramkowe prowadzenie. Wówczas wzorem zawodowych drużyn piłkarskich w Polsce, The Reds zadowoliło się prowadzeniem i oddało pola Wiśle, która zaczęła grać w końcówce meczu naprawdę dobrze. Brylował zwłaszacza M. Wojnarski, który pokazał się w całym meczu z bardzo dobrej strony swojej byłej drużynie, zdobywajac łącznie 5 goli. Był godnym rywalem dla najllepszego zawodnika ligi M. Leśniewskiego. Śmiem twierdzić, że to był najlepszy wystep Marka przeciwko swoim byłym klubowym kolegom. Brawo Marek! Dzieki niemu i pozostałym kolegom z Wisły, właśnie ten zespół przysłowiowym rzutem na taśmę wygarnął Redsom zwycięstwo. Brawo dla obu zespołów za walkę do końca. Szkoda jednak, że przy tak bardzo zaciętym meczu, gdzie o sukcesie decydują małe detale, doszło do kilku pomyłek sędziowskich. Wiadomo, że pod wpływem adrenaliny zawodnicy będący na boisku mogą nie do końca obiektywnie ocenić zdarzenia na boiskowe dlatego posłużę się tym co widziały osoby nie grajace. Ich zdaniem sędzia popełnił kilka błędów, wszystkie na niekorzyść The Reds! Głównym jego grzechem było to, że  postanowił nie gwizdać przewinień na K. Bereznowskim (wymownie klęczącym na zdjęciu). Było to na tyle istotne, że co najmniej w dwóch takich przypadkach Wisła zdobywała gole, wykorzystując złe ustawienie czerwonych, którzy nie spodziewali się utraty piłki w takich okolicznościach. Zgadza się, że Krzysztof ma taki styl gry, że "szuka" czasem na siłę faulu na nim ale w tym meczu nawet przy ewidentnym złamaniu przepisów przez rywali na jego osobie, gwizdek sędziego milczał! Co do Wisły to ten zespół zawsze kojarzył mi się z postawą fair - play. Niestety w tym spotkaniu tak byli zapatrzeni w zwycięstwo, że potrafili o tym zapomnieć. Dwa razy The Reds przyznało się do autu dla rywala i na swoją niekorzyść oddawało piłkę! W rewanżu Wisła nie oddała wygarniętej piłki autowej (sędzia potrafił w tym momencie powiedzieć, że nie widzi wszystkiego z perspektywy z której stoi). Ponadto Wisła wykonywała rzut wolny z okolic pola karnego czerwonych w bardzo ważnej końcówce spotkania gdy sędzia kolejny raz podjął decyzję na niekorzyść The Reds. Konkretnie  gdy A. Zdrojewski czysto wślizgiem wybił piłkę S. Podkrólewiczowi a ten wywrócił się o nogi czysto interweniującego na piłkę zawodnika. Gol z tej akcji nie wpadł ale niesmak pozostał... Podsumowując, lubię sędziego, który sędziował ten mecz dlatego z szacunku dla jego osoby nie podaję jego imienia i nazwiska. Po opadnięciu emocji doszedłem do wniosku, że skoro zawodnicy amatorzy popełniają błedy to i sędzia też ma do nich prawo. Powyższy opis nie jest próbą usprawiedliwienia porażki, bo przegrać z Wisłą do nie jest wstyd. The Reds jest samo sobie winne, bo było dużo zmarnowanych okazji do podwyższenia wyniku. Gratulacje dla Wisły za podjęcie walki i zwycięstwo!